Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aile Destek ödemelerinde son durum ne? 2023 Haziran ayı aile destek ödemeleri hesaplara geçti mi?

Aile Destek ödemelerinde son durum ne? 2023 Haziran ayı aile destek ödemeleri hesaplara geçti mi?

Milyonlarca vatandaşın beklediği Aile ve Destek ödemelerinde son durum ne oldu ? Ödemeler vatandaşların hesaplarına ne zaman geçecek? İşte tüm detaylar…

admin admin -
73 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere aile destek programı kapsamında ödemeler yapılmaktadır. Yapılan destek ödemelerinin haziran ayına ait ödemesinin ise ne zaman hesaba geçeceği büyük merak konusu oldu. Peki ödemeler ne zaman yatacak? 

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ödemeleri 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi aileler için çeşitli destek ödemeleri yapılmaktadır. Bir yıl boyunca hane başına düşen gelir hesaplanmaktadır. Ödemeler hane başına düşen gelirin altında kalıyorsa eğer en yüksek destek ödemesi verilmektedir. Ödemeler 850₺ ve 1250₺ arasında değişiklik göstermektedir. Bu destek ödemelerinde ise son aylara gelindi.

Normal şartlar altında Temmuz ayı itibari işe son bulacak olan Aile destek ödemelerinin uzatılıp uzatılmayacağı da büyük merak konusu oldu. Vatandaşlar haziran ayının ödemelerini araştırmaya başlamışken ödemelerin uzayıp yazmayacağını da kontrol etmeye başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Mahinur Özdemir Aile Destek Programının ödemeleri kapsamında da  bu ay içinde 4,5 milyar lira ödemenin vatandaşların hesaplarına yapıldığının altını çizdi. 

Ödemeler ne zaman yatacak? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Mahinur Özdemir Göktaş aile destek programları kapsamında ihtiyacı olan aileler için bu ay toplamda 4.5 milyar TL ödeme yapılacak. Aile Destek Programı kapsamında yapılmış olan ödemelere ilişkin olarak Mahinur Özdemir Göktaş şu ifadeleri kullandı; “program başlangıcından bu yana kadar sağlamış olduğumuz destek miktarı 35 milyar TL’yi de aştı. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak hayata geçirmiş olduğumuz destekle vatandaşımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu ay da 4.5 milyar TL ödeme yaptık” ifadelerini kullanarak açıkladı. 

Hane başına düşen gelir 450₺ ve 911,15₺ arasında olan vatandaşlara 1100₺ destek sağlanacak. 

İlginizi Çekebilir;  Dikkat! 2023'te trafik cezaları 3 Kat arttı, 436 TL gözden çıkmayacak!

911,15₺ ve 1327,20₺ olan vatandaşlara 950₺ ödeme 

1327,20₺ ve 1833,45₺ olan vatandaşlara da 850₺ ödeme yapılacağı belirlendi. 

İlgili Yazılar