Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Arefe günü kargolar çalışacak mı? Hangi kargolar açık olacak?

Arefe günü kargolar çalışacak mı? Hangi kargolar açık olacak?

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği ve araştırdığı konular arasında arefe gününde kargo şirketlerinin çalışıp çalışmadığı oldu. Peki kargo şirketleri açık mı?

admin admin -
67 0

Arefe gününe sayılı günler kalasıyla internetten alışveriş yapmış olan vatandaşların gözü kargo şirketlerinin çalışıp çalışmadığına yöneldi. Arefe gününe kadar alınmış olan kargolar evlere teslim edilecek mi? Hangi kargo şirketleri bayram arefesinde açık olacak?  İşte haberin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

Arefe gününde kargo şirketleri  açık mı? 

Milyonlarca vatandaşın merakla araştırdığı konular arasında arefe günü kargo şirketlerinin açık olup olmadığı oldu. 26 Haziran 2023 pazartesi günü hangi kargolar çalışmaktadır? Sorusu için şu şekilde yanıt vermek mümkündür. Özel kargolar 26 Haziran 2023 pazartesi günü açıktır fakat PTT kargo şirketi devlet kurumu olduğundan dolayı tatildir ve arefe günü öncesinde çalışmamaktadır. Arefe günü ise tüm iş yerlerinde yarım gün tatil olmaktadır. PTT ve diğer kargo şirketleri de arefe gününde yarım gün çalışacaklardır. Tabii özel kargo şirketleri tam gün de hizmet vermektedir. Kurban bayramı dolayısıyla da kargo şirketlerinin birçoğu bayram günlerinde çalışmayacaktır. Fakat tüm kargolar arefe günü yani 27 Haziran 2023 Salı günü yarım gün 09.00 ve 12.30 saatlerinde kargo dağıtım işlemlerini gerçekleştirecektir. Daha sonraki zaman dilimlerinde ise resmî tatile gireceklerinden dolayı hizmet vermeyeceklerdir. 

Kurban bayramında açık kargolar hangileri? 

Kargo şirketleri Kurban bayramının resmî tatil olmasından dolayı 28 haziran 2023 ve 1 Temmuz 2023 tarihleri arasında kapalı olacak ve hizmet vermeyecektir. Kargolarını bekleyen müşteriler ise 3 Temmuz 2023 pazartesi günü kaldığı yerden devam eden mesai saatleri içerisinde kargolarına ulaşabilecektir. Kurban bayramı tatili içinde beklenen açıklama cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazıldı. 26 Haziran 2023 ve 27 haziran 2023 günlerini resmî tatil içerisinde idari izin kapsamı ile tatil yaptığını açıkladı. Toplamda 9 gün sürecek bir bayram tatili yaşanacak. Bu süre zarfı içinde de kargo dağıtım şirketleri resmî tatil de sayılacakları için hizmet vermeyecek olup çalışmayacaklardır. 

İlginizi Çekebilir;  Vakıf Üniversitelerinde Ücretlere Zam Geliyor, Öğrenciler ve Veliler Endişeli

İlgili Yazılar