Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bilgisayara bakarken gözlük takmıyor musunuz? Bu hatayı yapmayın! Bakın gözlük takmanın faydaları

Bilgisayara bakarken gözlük takmıyor musunuz? Bu hatayı yapmayın! Bakın gözlük takmanın faydaları

Bilgisayar kullanırken dinlendirici gözlük takmıyor musunuz? En büyük yanlış ile gözlerinize zarar verdiğinizi biliyor muydunuz? Gözlük taktığınız zaman gözleriniz için faydasını öğrendikten sonra takmaya başlayacaksınız.

admin admin -
61 0

Bilgisayar kullanan vatandaşlarımızın dikkatine!!! Bilgisayar kullandığınız esnada mutlaka gözlük takmalısınız. Gözleriniz için faydasını öğrenince sizlerde gözlüklerinizi takmaya başlayacaksınız. İşte gözlük takmanın faydaları haberin devamında sizlerle… 

Bilgisayar kullanırken gözlük takmalısınız!!

Op. Dr. Şeyda Atabay önemli bir detaya imza attı. Bilgisayar kullanırken mutlaka gözlük takılması gerektiğini duyurdu. Göz hastalıkları uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay göz sağlığı açısından en önemli hastalığın bilgisayar kullanırken gözlük takmamaktan kaynaklı olduğunu ifade etti ve şu sözleri ekledi; teknoloji her geçen gün ilerliyor, artık kitapları bile bilgisayardan veya da telefondan okumaya başladık. Notlarımızı artık bilgisayar üzerinden tutuyoruz. Hemen hemen artık her evin içinde tablet, bilgisayar veya da telefon bulunuyor. Asansör içinde, lavaboya giderken, yemek yerken elimizden hiçbir şekilde düşmüyor. İşlerimizde artık bilgisayarlar üzerinden halledilir hale gelmişken, çağımızın en büyük sorunu göz problemleri olmaya başladı. Sık  kullanılan bilgisayar ve telefon bağımlılığı gizli bir göz bozukluğu ortaya çıkarmaktadır’ ifadelerini kullandı. 

Op. Dr. Şeyda Atabay’dan açıklama 

Artan bilgisayar kullanımlarından kaynaklı olarak göz problemleri ortaya çıkmaktadır. Kişilerde çoğunlukla gizli hipermetrop veya da astigmatizmanın ortaya çıktığını belirtti. Bu hastalıkların yoğun bir şekilde bilgisayar kullanmaktan ortaya çıktığını belirtti ve bu durumlar ile karşılaşmamak için ise gözlük takılması gerektiğini ifade etti. Gözlük taktığınız zaman göz yorgunluğunuz hiç değilse bile biraz azalacak ve daha rahat edeceksiniz. Gözlük camı seçerken de özellikle antiref özelliği olan camlar tercih etmelisiniz. Tabii bunun  yanı sıra bilgisayar ışığından koruyan camlarda mevcuttur. Bu hastalık daha çok bankacılarda görünmektedir. Yoğun bir şekilde sabahtan akşama kadar bilgisayar ekranına bakmak bir zaman sonra gözlerinde yorgunluğa ve halsizliğe sebep olmaktadır. Genel olarak 20’li yaşlarda görme bozukluğunun ilerlemesi dursa da ne yazık ki yaşadığımız süre içerisinde her vatandaşın göz seviyesinde daha da artışlar yaşanmaktadır. Görme bozukluğu gibi sorunlarla karşılaşmamak için gece uykunuza ve saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.  

İlginizi Çekebilir;  Dışı çirkin ve tehlikeli, içi ise tam bir şifa deposu! İskorpit balığının faydaları!

İlgili Yazılar