Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bu besin etten bile daha faydalı! Özellikle sürekli tüketildiğinde….

Bu besin etten bile daha faydalı! Özellikle sürekli tüketildiğinde….

Genellikle çoğu kişinin günlük hayatta tüketmesine rağmen faydalarını bilmediği o besin ortaya çıktı. Etten bile faydalı. Peki bu hangi besin?

admin admin -
56 0

Doğanın mucizeleri sayesinde en iyi besinleri tüketmeye ve sağlıklı kalmaya çalışıyoruz. Bazı besinler ise diğerlerine oranla daha faydalı oluyor. Şimdi haberimizde etten bile faydalı olan o besin hakkında merak edilen her şey sizlerle…

Etten 25 Kat Daha Sağlıklı

Dünyamızda bulunan mucize besinler bulunmaktadır. Bu besinleri beslenme alışkanlıkların içerisine dahil edilmesinin ardından sağlıklı bir yaşamın kapısını aralanmış olur. Hemen hemen herkesin bildiği en güçlü demir ve protein besinlerini geride bırakan yeşil mercimeği düzenli olarak tüketmek gerekiyor. Bu besin etten 25 kat daha faydalı ve besin değeri yüksek olan yeşil mercimek, beslenme uzmanları tarafından yapılan araştırmalara göre ete kıyasla 25 kat daha sağlıklı olduğunu açıklandı. Diğer yandan etin dışında yeşil mercimeğin yumurtadan da 10 kat daha faydalı olduğu söylenmektedir. Doktorların da hastalarının diyet listelerinde sürekli olarak yer verdiği yeşil mercimeğin düzenli olarak tüketilmesi ile beraberinde sağlayacağı faydalar saymakla bitmez.

Yeşil Mercimeğin Mükemmel Faydaları

Mucizevi besin olan yeşil mercimek içerisinde bol miktarda mineral ve vitamin barındıran bir gıdadır. Bu besin içeriğindeki önemli içeriklerin başında Lektin bileşeni gelmektedir. Lektin ise kanserli hücreler yok etmeye yardımcı bir bileşendir. Bu bileşen sayesinde yeşil mercimeğin doğal olarak kanser riskini azalttığını ve belirli kanser türlerine karşı tedavi amaçlı kullanılabileceği sonucunu sunmaktadır. Aynı zamanda yeşil mercimek içerdiği antioksidan değerleri sayesinde vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlamakta ve hastalıklara karşı koruyuculuk sunmaktadır. Bu koruyucu özelliği sayesinde özellikle kış aylarında grip gibi hastalıklarla mücadele adına yeşil mercimek tüketilebilmektedir. Yeşil mercimek yapısı gereği yüksek lif değerine sahip bir bakliyattır. Bu lif değeri sayesinde tüketiminden sonra sindirim sistemini düzenlemekte ve bağırsaklarda yaşanan sindirim sorunlarının giderilmesini sağlamaktadır. içerdiği yüksek lif ile yeşil mercimek mide sorunlarına da iyi gelir. Aynı zamanda lifli yapısı sayesinde yeşil mercimek uzun süre tokluk hissi sağlayacağı için kilo vermeye yararlıdır.

İlginizi Çekebilir;  LGS SONUÇLARI SORGULAMA: LGS SONUÇLARI açıklandı mı? 2023 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

İlgili Yazılar