Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çiftçilere müjde! Hibe desteği verilecek!

Çiftçilere müjde! Hibe desteği verilecek!

admin admin -
46 0

Çiftçilerin dikkatine sizler için beklenen haberlerden bir tanesi geldi. Bu haber ile beklediğiniz hibe desteğini almanız mümkün hale gelebilecek. Peki açıklanan destek miktarı ne kadar ve nasıl başvuru yapılır?

Çiftçiler ekonomik olarak yaşanılan problemler nedeni ile tarlaların ekmekte zorlandığı için bu konuda devletten bir hibe desteği bekliyordu. Bu konuda devletin yapmış olduğu birçok kırsal kalkındırma projeleri olsa da yeni bir hibe desteği haberi açıklandı. Şimdi haberimizin devamında yapılacak olan hibe desteği hakkında merak edilen her şey sizlerle…

Çiftçilerin istediği destek 1 milyar 222 milyon olarak verilecek

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı çiftçiler için yeni hibe desteğini açıkladı. Kırsal kalkınma projeleriyle ekonomik olarak ekim gücü olmayan çiftçilerin üretime devam etmesi için destek sağlanıyor. Bu destekler sayesinde çiftçiler rahat bir nefes alarak ekim işlemine devam edebiliyor. Bu konuda ise hibe destekleri oldukça büyük bir önem arz ediyor. Bu konuda açıklama yapan tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı farklı projeler çerçevesinde 1 milyar 222 milyon TL verileceğini açıkladı. Bu hibe desteği doğrudan çiftçilere iletilecek. Konuya yönelik açıklamaları ise Bakan Yumaklı’nın şu şekildedir. “Kırsal bölgeleri kalkındırmak için yapılan projelere 1 milyar 222 milyon TL hibe sağlayacağız. Bu hibe desteği kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında projelere uygun bulunan ve hibe almaya hak kazanan üreticilerimize iletilecek. Türkiye yüzyıla üretimin ve üreticinin yüzyılı olacak” dedi.

Hibe desteği çiftçilerin hesabına ne zaman yatırılacak?

Kırsal kalkınma projesi kapsamında yeniden açıklanan hibe desteği çiftçiler için ilaç gibi olacak. Yapılacak olan desteğin büyüklüğü birçok alanda üretimin en iyi şekilde yapılacağına yönelik de umut vadediyor. Temmuz 2023 tarımsal destek ödemeleri tarım ve orman Bakanlığının çiftçilere sağlayacağı desteklerin ödenmesi için uygun bir tarih olacağı düşünülüyor. Açıklamalara göre temmuz ayında da tarımsal destek ödemesi çiftçilere iletildikçe kamuoyu tarafından bilgilendirme de yapılacaktır. Henüz hibe desteğinin çiftçilerin hesabına ne zaman yatırılacağı konusu belli değildir. Fakat açıklamaların ardından çalışmaların hız kazanacağı ve en kısa sürede desteğin yatırılacağı düşünülmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Altın fiyatları yükselişte! İşte 2023 tahminleri

İlgili Yazılar