Emkaloji

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gezi
 4. »
 5. Kiraz Çiçekleri Ülkesi: Japonya

Kiraz Çiçekleri Ülkesi: Japonya

admin admin -
48 0

Japonya’da gezilecek yerler, turistler için pek çok seçenek sunmaktadır. Japonya, dünyanın en gelişmiş ve en geniş kültürlü ülkelerinden biri olmaktadır. Hem tarihi hem de turistik açıdan zengin bir gezi rehberini ziyaretçilerine sunan Japonya kültürel açıdan da pek çok geleneksel ögeyi içerisinde bulundurmaktadır.

Japonya’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Japonya gezi programı açısından çok zengin bir ülke olmakla beraber gezilecek belli başlı bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgeler ise şunlardır:

 • Inasanohama Beach: Deniz tatili yapmak isteyen turistlerin uğrak noktalarından biri olmaktadır. Sahilde törenlerin ve kutlamaların da gerçekleştiği görülmektedir. Aynı zamanda içerisinde türbe de bulundurmaktadır.
 • Hokkaido Modern Sanat Müzesi: Sanatseverler için güzel bir gezi alternatifi olmaktadır. Bölgenin en büyük sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde önemli sanat eserleri bulunmakta ve ziyaretçilere sunulmaktadır.
 • Nijo Kalesi: İçerisinde duvarlar, kaleler ve hendekler bulundurmaktadır. Farklı birkaç binanın birleşiminden oluşan bir bina olmaktadır.
 • Lake Shinji: Japonya’nın en büyük göllerinden biridir. Etrafındaki köyler de turistik açıdan önemli olup, kayık gezintilerinin yapılabildiği bir yer olmaktadır.
 • Fushimi-Inari Taisha Shrine: Japonya’da bulunan en ünlü türbedir. Tarihi çok eskilere dayanmakla beraber aynı zamanda Japonya’nın en ünlü tarihi eserleri arasında bulunmaktadır. Gelen ziyaretçilerin refah için dualar ettikleri bilinmektedir.
 • Sapporo Saat Kulesi: Sapporo Olimpiyatlarının yapıldığı bölge olmakla birlikte olimpiyatlara dair pek çok belge müzede sergilenmektedir. Bu sayede turistlerin çok sık uğradıkları yerlerden biri olmaktadır.
 • Izumo Yorgan Müzesi: El sanatlarının yorganlar üzerinde işlenmesi ile oluşturulmuş bir müze olmaktadır. Geleneksel etkileri nedeni ile gezilmesi tercih edilen bölgelerdendir.
 • Miyanomori Sanat Müzesi: Çağdaş sanat eserlerini görmek isteyen turistlerin uğrak yerlerindendir.
 • Tapınaklar: Japonya’da çok fazla sayıda tapınak bulunmaktadır. Bu tapınaklar arasında Daitoku-ji Tapınağı, Sahio Tapınağı, Ginkakuji tanıpağı ise en bilinenleridir.
 • Uneo Parkı: Japonya’nın sembollerinden biri haline gelen Tokyo’da yer almaktadır. Geleneksel Japon çiçekleri ile donanmıştır. Turistlerin hem gezmek hem ed fotoğraf çekmek için geldikleri yerlerden biridir.
 • Arashiyama Bambu Ormanı: Japonya’nın Kyoto şehrinde yer almaktadır. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan bambu ormanları Japonya’da görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.
İlginizi Çekebilir;  Tangonun Ülkesi Arjantin'de Gezilecek Yerler

Japonya’da Hangi Tarihi Eserler Bulunmaktadır?

Japonya’da görülecek yerler listesinin en başlarında bölgenin tarihi eserleri gelmektedir. En turistlik tarihi eserleri ise şunlardır; Fushimi İnari Tapınağı, Himeji Kalesi, Atom Bombası Domu, Sengan-en, Todaiji Tapınağı ve İnuyama Kalesidir.

Japonya’nın Kültürel Ögeleri Nelerdir?

Japonya gezi rehberinde gezilecek yerler dışında Japon kültürüne ait ögeler de bulunmaktadır. Japonya’ya gidildiğinde yenmesi gereken en ünlü yemekler arasında sushi başta gelmektedir. Sushi dışında ise Kobe bifteği, onigiri, gohan, sashimi, ramen, gynoza ve tempura en bilinen geleneksel Japon yemeklerindendir. Turistler Japonya’dan ülkelerine götürmek için kimono, oyuncak bebek, ahşap baskı işleri, Japon kağıtları, inci ve el sanatı ürünlerini tercih etmektedirler.

İlgili Yazılar