Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. LGS SONUÇLARI SORGULAMA: LGS SONUÇLARI açıklandı mı? 2023 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

LGS SONUÇLARI SORGULAMA: LGS SONUÇLARI açıklandı mı? 2023 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

2023 LGS SONUÇLARI ne zaman açıklanacak?

admin admin -
80 0

LGS SONUÇLARI: Öğrenciler LGS sonuçlarında geri sayımı başlattı. Bir milyon üzerinde öğrencinin katılımı ile gerçekleşen sınavları, öğrenciler sabırsızlıkla beklemekte. LGS sınavı sayısal ve sözel olarak iki oturum şeklinde uygulanmaktadır. LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler sınav puanına göre, hayal ettikleri liselere tercihte bulunabilecekler.

LGS (Liseye Giriş Sınavı) 4 Haziran (Pazar) günü gerçekleşti. MEB tarafından gerçekleştirilen LGS sınavı iki oturum şeklinde uygulandı.

LGS 2023 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS sınav sonuçları MEB tarafından açıklanan takvime göre 26 Haziran tarihinde ” https://www.meb.gov.tr ” internet sitesinde ilan edilecek.

2023 LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK ?

LGS tercih tarihi ile alakalı MEB’den henüz bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıl tercih süresi 4 Temmuz – 20 Temmuz arasında yapılmıştı. Konu ile ilgili açıklama geldiği durumda haberimiz güncellenecektir. Öğrenciler hayallerine kavuşabilmek için tercih yapmayı sabırsızlıkla beklemektedir.

LGS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR ?

LGS sınav sonuçları MEB resmi web sitesinden erişime açılacak. 8. Sınıf adayları T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihlerini girerek LGS sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Sınav sonuç ekranı açıldığında, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil sonuçları, doğru, yanlış ve boş bırakılan soru sayısı olarak görüntülenebilecek.

MEB’den gelen açıklamalara istinaden güncel tarihler siz değerli okuyucularımızla paylaşılacak.

2023 LGS: SORU VE CEVAP ANAHTARI!

8. Sınıf öğrencilerinin girdiği LGS SINAVI 2 oturum şeklinde yapıldı. Sorular ve Cevap Anahtarı MEB tarafından yayınlandı.

Öğrenciler önlerindeki dört yıl boyunca öğrenim görecekleri liseyi öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyor. Sonuçlar ve Tercihler için nefesler tutulmaya başlandı. Sınavdan çıkan adaylar soru ve cevap anahtarını sabırsızlıkla bekliyor.

İlginizi Çekebilir;  Bu besin etten bile daha faydalı! Özellikle sürekli tüketildiğinde….

Öğrenciler sınavdan bir gün sonra soru ve cevap anahtarlarını okullarından da temin edebilecekler.

Sabırsızlanan öğrenciler soru kitapçığına ve cevap anahtarına MEB resmi web sitesinden sınavın ardından ulaşabilecekler. Aşağıda paylaşacağımız linklerden sınav sorularına ve cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

2023 LGS SAYISAL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARINA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

2023 LGS SÖZEL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARINA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

Sınava giren tüm öğrencilerimize kalplerinden geçen okulları kazanmalarını temenni ediyor, başarılar diliyoruz.

İlgili Yazılar