Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri başladı!

Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri başladı!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın sabah imzaladığı kararla birlikte, 15 milyon emekliye müjdeli haber geldi. Bayrama kadar geçerli olacak ek ödeme düzenlemesi ile emekli maaşı alan vatandaşlar, bankalar aracılığıyla nakit kredi kullanarak ek ödeme alma imkanına kavuşacaklar.

admin admin -
66 0

Başvurularını banka şubesine gitmeden gerçekleştirecek emeklilere devlet destekli ek ödemeler yapılacak ve bu ödemeler için belirlenen limitler belirlendi.

Bankalar hızlı ve anında kredi imkanı sunuyor

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından başlatılan kampanya kapsamında, banka müşterisi olan emekliler aynı gün içinde hızlı ve anında kredi alabilecekler. Emekli maaşlarını 3 kamu bankasından alan vatandaşlar, kredi notlarına göre değerlendirilecek ve başvurularının sonucunu anında öğrenebilecekler.

Emekli maaşı alan kişiler, bayrama kadar geçerli olacak ek ödeme olarak 50 bin TL’ye kadar nakit ödeme alabilecekler. Bu ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen emekliler, cumartesi ve pazar günleri dahil olmak üzere bankaların mobil uygulamalarını kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler. Bankalar, başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirecek ve 36 aya varan vade seçenekleriyle kredi tutarını emeklilere iletecekler.

Hemen sonuç alın, hesabınızda kredinizi görün

Ziraat Bankası ve diğer kamu bankalarının başlattığı kampanya kapsamında, banka müşterisi olan emekliler, mobil şifrelerini müşteri hizmetlerinden alarak kredi başvurularını yapabilecekler. Başvuruları onaylanan emekliler, belirtilen işlemleri takip ederek kredilerini hemen hesaplarında görebilecekler. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başvuruda bulunacak olan emekliler, emekli maaş hesaplarına göre işlem yapılacak. Başvuru sonrası kısa bir sürede sonuç alacak ve istenen kredi tutarı 36 aya kadar vade seçenekleriyle emeklilere sunulacak.

Yukarıdaki kararlar doğrultusunda, Türkiye genelinde 15 milyon emekli için bayram ikramiyesi ödemeleri başladı. Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan kararla birlikte, emekli maaşı alan vatandaşlara ek ödeme kolaylığı sağlanacak ve bu ödemeler bayrama kadar devam edecek. Bankalar aracılığıyla nakit kredi kullanmak isteyen emeklilere de ayrıca destek verilecek.

Bu kararın emeklilere sağladığı ek ödeme kolaylığı ve nakit kredi imkanı, emeklilerin maddi durumlarının güçlendirilmesine katkı sağlayacak. Bayrama kadar devam edecek olan ödemeler, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlginizi Çekebilir;  Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Fiyat ve Finansal İstikrar Öncelikli Hedeflerimiz Arasında

İlgili Yazılar