Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Telegram yeni güncellemesiyle karşımızda! Hikayeler özelliğini kullanıcılar çok sevecek!

Telegram yeni güncellemesiyle karşımızda! Hikayeler özelliğini kullanıcılar çok sevecek!

Telegramın yeni güncellemesi birçok vatandaş tarafından ilgi ile karşılanacak. Herkesin merakla beklediği özellik yayınlandı. O özellik artık Telegram uygulamasında da var. Peki yeni özellik nasıl kullanılacak?

admin admin -
61 0

Telegram’ın CEO’su Pavel Durov tarafından yeni özellik hakkında açıklama geldi. Temmuz ayının başından itibaren de özelliğin etkin bir şekilde kullanılmaya başlandığını açıkladı. Peki açıklanan yeni özelliğin detayları neler? Hikayeler özelliği ne zamandan itibaren kullanılmaya başlanacak? Haberimizin devamında tüm merak edilenler sizlerle….

Telegram da yepyeni bir özellik

Telegram üzerine hikaye ekleme özelliği geliyor. Temmuz ayının başından itibaren kullanılmaya başlanacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Instagram’da olduğu gibi Telegram üzerinden de videolu ve fotoğraflı hikayeler paylaşabilecekler. Ayrı yeten BeReal platformunda olduğu gibi ön ve arka kameraların aynı anda kullanıldığı videolar ve resimler paylaşılmaya başlanacak. Paylaşacağınız videoların 6, 12, 24 ve 48 saate kadar kalıp kalmayacağına siz karar verebileceksiniz. Telegram’ın CEO’su Pavel Durov yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘hikayelerinizi sayfanıza kaydedebilme, Telegram sayfanız daha renkli bir hale gelecek’ ifadeleri ile yeni özellik hakkında bilgi verdi. Karşınızda konuştuğunuz kişiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceksiniz. Bu özellikleri kullanmak için ise az bir süre kaldı. Temmuz ayından itibaren vatandaşlar bu özelliği kullanmaya başlayabilecek. 

Telegram da yeni bir dönem başlıyor

Telegram da yeni bir döneme giriş yapılıyor. Yalnızca en yakın kişileriniz tarafından daha fazla içerik keşfetmeyeceksiniz, aynı zamanda gruplar içinde de grup sayesinde veya da yorumlar sayesinde etkileşim içinde olduğunuz kişiler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Hikaye özelliği şu an test aşamasında olsa da Temmuz ayı itibari ile kullanılmaya başlanacak. Telegram CEO’su Pavel Durov bu özellik sayesinde uygulamanın daha sosyal olmasına sebep olacağını da bildirdi. Bu özellik sayesinde dilediğiniz süre içerisinde hikayenizi profilinizde tutabileceksiniz. Bu özellik şu an test aşamasında tüm testler tamamlandığı zaman vatandaşların kullanıma açık olacak. Siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce beklenilen etkiyi görebilecek mi? 

İlginizi Çekebilir;  Redmi Note 12R Bütçe Dostu Akıllı Telefonun Özellikleri ve Fiyatı!

İlgili Yazılar