Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Uzmanlardan açıklama! Yeşil soğanın öyle bir faydası var ki duyunca şok olacaksınız!

Uzmanlardan açıklama! Yeşil soğanın öyle bir faydası var ki duyunca şok olacaksınız!

Uzmanlar açıkladı! Yeşil soğanının faydaları saymakla bitmiyor. Yemeklerin olmazsa olmazı olan soğan hem yemeklere tat katıyor hem de içeriğinde barındırdığı vitamin ve mineral ile vücuda fayda sağlıyor.

admin admin -
57 0

Her hali antibiyotik deposu olan soğanın faydaları bitmek bilmezken, uzmanlar tarafından yeşil soğan yaz ayları girdiğimiz şu günlerde diyet listelerinin en başında yerini aldı. Güçlü antioksidan kaynağı olan soğanın türlerine göre faydaları değişkenlik gösterebiliyor. Yeşil soğanının faydaları ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte…

Yeşil soğanının faydaları saymakla bitmiyor!

Soğan sadece yemeklere tat katması ile bilinmiyor. Soğan içeriğinde barındırdığı vitamin ve mineral ile vücuda faydaları saymakla bitmiyor. Her hali antibiyotik deposu olan soğanın faydaları uzmanlar tarafından tek tek açıklanırken, yeşil soğan yaz ayları girdiğimiz şu günlerde diyet listelerinin en başında yerini aldı. Güçlü antioksidan kaynağı olan soğanın türlerine göre faydaları değişkenlik gösterirken, yeşil soğanının içeriğinde bolca lif bulunması nedeniyle, diyet listelerinin de vazgeçilmezi haline geldi.

Yeşil soğanının özellikleri neler?

Uzmanlar tarafından yapılan son araştırmalardan edilen bilgilere göre, yeşil soğanının kolon kanser oluşum riskini azalttığı ile ilgili bilgi verildi.

Yeşil soğanın çeriğinde yer alan güçlü sülfür sayesinde DNA ve hücre dokusuna zarar veren ksantin oksidaz enzimi üretimini engellediği açıklanırken, lutein ve zeaksantin gibi karotenoidler içeriği sayesinde yeşil soğanın, göz sağlığına da oldukça faydalı sağladığı açıklandı. Görme eylemine katkı sağlayan antibiyotik deposu olan yeşil soğan, sarı nokta hastalığına karşı da vücudu koruma görevini üstlenen birbirinden farklı mineral ve vitaminler ile tam bir sağlık deposu olduğu konusunda uzmanlar tarafından açıklama yapıldı.

İçeriğinde bulunan anti bakteriyel ve anti virüs özelliği enfeksiyon hastalıklarında yaşanan semptomları azalttığı bilgisi verildi.

Antibiyotik deposu olan yeşil soğanın yapılan araştırmalar sonucunda kemik ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

Ayrıca kalp sağlığını geliştirirken, kan şekeri seviyelerini de düşürmeye yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir;  Beyaz Lahana Suyu Gerçek Bir Zayıflama İksiri mi?

Yapılan araştırmalar sonucunda edilen bilgilere göre bolca lif içeriğine sahip olan yeşil soğanın diyet listelerinde yerini en başta aldığı dikkatlerden kaçmadı. Her hali ile sağlık deposu olan yeşil soğanın faydaları saymakla bitmiyor.

İlgili Yazılar