Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Whatsapp masaüstü artık kullanılmayacak! Bilgisayar üzerinden kullanmak isteyenler bunu yapmalı!

Whatsapp masaüstü artık kullanılmayacak! Bilgisayar üzerinden kullanmak isteyenler bunu yapmalı!

WhatsApp’ın eski uygulamasını kullanan vatandaşlar için üzecek haber yayınlandı. Artık masaüstünde Whatsapp uygulamasını kullanamayacaksınız. Peki neden kaldırıldı? Artık uygulamaya erişim nasıl sağlanacak?

admin admin -
61 0

Whatsapp şirketi tarafından vatandaşa kötü bir haber geldi. Whatsapp’ı artık eski uygulama üzerinde kullanamayacak. Şirket kullanıcıları Whatsapp uygulamasına geçilmesi gerektiğini söyledi. Peki web kullanımı nasıl olacak? Masaüstü üzerinden iş yapan vatandaşlar ne yapacaklar? Haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle…. 

Whatsapp masaüstü kullanılmayacak!!!

Dünya çapında en sık kullanılan mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan Whatsapp masaüstü kullanıcıları için yeni bir değişiklik yaptı. Yapılan son güncelleme ile beraber ‘Whatsapp Desktop’ uygulamasını kullanımdan kaldırdığını duyurdu. Kullanıcılar Microsoft Store üzerinden yeni bir uygulama indirerek kullanmaya devam edecek.

Eskiden kullanılan Whatsapp uygulaması web tabanlı bir uygulamaydı. Windows üzerinde ise native yani yerel olarak çalışmıyordu. Whatsapp’ın tam performanslı ve stabil olmamasından kaynaklanan bu sorun ortadan kaldırıldı. Test aşamasında olan yeni uygulama sayesinde sizlerde rahat bir şekilde uygulamayı indirip kullanmaya başlayacaksınız. Eski uygulama üzerine yaşanan tüm olumsuz özellikler bu uygulama ile düzeltildi.  Bugünden itibaren bu uygulamayı kullanan kullanıcılar, uygulamaya girdikleri anda desteklenmediğini belirten bir uyarı ile karşı karşıya kalacak. 

Whatsapp için Mac uygulaması geliyor

Whatsapp şirketi, Whatsapp’ı Windows uygulamasında kullanacak olan vatandaşlar için yeni biri uygulama indirmeleri gerektiğini belirtti. Kullanmakta oldukları mevcut uygulamayı da bu uygulamayı indirdikten sonra silmeleri gerektiğini duyurdu. Whatsapp için ise yeni uygulamayı da Windows Store üzerinden indirebileceksiniz. Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapıp ‘ayarlara girin. ‘bağlı cihazlara giriş yapıp cihazı bağlayın. Ardından telefonunuzda çıkan QR kodunu ekrana okutun. Tüm verileriniz otomatik olarak aktarılacaktır.

Meta, Windows PC’ler için yerel Whatsapp uygulamasını geçtiğimiz sene içinde kullanıma sundu. Whatsapp Mac ise hala test aşamasında. Uygulamanın ne zaman finale kavuşacağı belli değil. Whatsapp Mac’i şirketin şahsi hesabı üzerinden inceleyebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde Wi-fi açık olmasa da uygulama üzerinden mesajlaşma ve arama yapabileceksiniz. Eskiden bir cihaz bağlanabiliyorken artık yeni uygulama sayesinde bu sayı 4’e çıkarıldı. 

İlginizi Çekebilir;  Sitenizdeki Bağlantıların Hataları Nasıl Düzeltilebilir?

İlgili Yazılar