Emkaloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Windows 11 yapay zeka asistanını kullanıma açtı! İşte o detaylar

Windows 11 yapay zeka asistanını kullanıma açtı! İşte o detaylar

Windows yapay zeka ile kullanıcıların karşısına çıktı. Windows 11 Copilot desteği müjdesi verildi. Copilot desteği sayesinde sistem ayarları kolaylıkla değişebilecek. Insider kanalına üye olan kişiler Copilot’u test edebilecek.

admin admin -
62 0

Windows Copilot, kullanıcılara işletim sistemi içerisinde yapay zeka desteği sunulacağının müjdesini verdi. Windows Copilot, yeni uygulaması sayesinde menüler ya da seçenekler arasında kaybolmadan tüm sorulara yanıt bulanabilecek ve sistem ayarları değiştirebilecek. Yeni güncelleme ile ilgili tüm detaylar işte sizlerle….

Windows’tan Copilot desteği

Yapay zeka dünyasına hızlı adımlarla giriş yapan şirketler arasında en başta gelen Microsoft, Windows 11 için yapay zeka asistanını kullanıcılarının hizmetine sundu. Yeni Windows Copilot, ChatGPT’den destek alacağı bilgisi verildi.

Microsof, Siri ve Google Assistant’ın Windows sürümü olarak tanımlamış olduğu copilot desteği ile ilgili detaylar tek paylaşarak Windows kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Copilot için ilk testlerin ise Insider  kullanıcılarının Windows 11 Insider Build 23493 güncellemesiyle başlayacağı bilgisi yer verildi. Copilot güncellemesi ile birlikte ayarlar uygulamasına da yeni seçenekler sunulacağı açıklandı.

Windows Copilot, kullanıcılara işletim sistemi içerisinde yapay zeka desteği sunulacağının müjdesini vererek, yeni güncelleme hakkında detaylar verildi. Windows Copilot, yeni güncellemesi sayesinde menüler ya da seçenekler arasında kaybolmadan tüm sorulara kısa sürede yanıt bulabilecek ve sistem ayarları anında değiştirebileceği bilgisi verildi.

Yeni uygulama içerisinde neler var?

Microsoft tarafından geçtiğimiz günler içerisinde yapılan açıklamadan edilen bilgilere göre, Build etkinliğinde bir kaç dikkat çekici özellik olacağı bilgisi yer alıyor.

Yeni güncelleme ile birlikte, Windows 11’de kopyaladığınız dosyaları isterseniz transkripsiyon olarak kullanıcılara sunulacağı bilgisi verilirken, test sürümünde sunulan Copilot’un bazı yetenekleri kısıtlayabileceği bilgisi aktarıldı.

Windows tarafından yapılan açıklamaya göre, “rahatsız etmeyin” özelliğini açma, karanlık moda geçme, ekran görüntüsü alma, Microsoft Edge’deki bir web sitesini özetleme ve daha fazla özelliğe ulaşım kolay olacak.

Windows 11 Insider Build 23493’ü kurulumunun tamamlanmasının ardından tek tuşla ile Copilot desteğinden yararlana bilinecek.

İlginizi Çekebilir;  WordPress Kullanarak Site Oluşturma: Sıkça Yapılan Hatalar

Windows tarafından uygulanan yeni güncelleme ile birlikte sistem ayarlarına daha kolay bir şekilde erişim sağlanmış olacak.

İlgili Yazılar